Vlog schooltuin 2

Woensdag 1 april 2020 zijn we weer verder gegaan met onze schooltuinen.
We hebben tuinkers/sterrenkers gezaaid en aardappels gepoot.

Van de voorbereidingen van de tuingrond en het zaaien van de tuinkers hebben we filmpjes gemaakt.

IMG-20200401-WA0005

Je ziet hier een pootaardappel. Een pootaardappel is eigenlijk een klein aardappeltje. Een aardappel is eigenlijk een verdikt stuk ondergrondse stengel. En stengels dragen knoppen. Bij dit aardappeltje waren dat eerst ‘ogen’of ‘pitten’ (denk maar eens aan aardappels schillen). Die ogen gaan uitlopen en worden nieuwe stengels. Een deel van de stengels komt boven de grond en wordt dan groen (dan hebben we het vaak over de aardappelplant), een deel van de stengels blijft onder de grond en wordt weer dik (vol met reservevoedsel, denk aan zetmeel-aardappelmeel).IMG-20200401-WA0003

Zo dat was het weer. Tot de volgende keer. Je kunt ons ook volgen op Instagram: @schooltuinsterrenkers.nl. Daar staan nog meer foto’s en filmpjes.